Anduška

Neznáte znění/název indického příběhu?

Zmínili se o něm v jedné knížce, ale nemohu ho najít. Je to indický příběh a hlavní pointa je, že kdysi žily bytosti se dvěma hlavami, čtyřma nohama a rukama…(prostě dva lidé dohromady). Jednou, za mi neznámých okolností, se tato bytost rozdělila napůl a od té doby se ty dvě půlky hledají. Má to tedy znázorňovat naši druhou polovičku, životní lásku. Neznáte někdo tento příběh celý? A existuje vůbec, nebo to byl jen výmysl spisovatele?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje indická mytollogie,. v níž se objevují i bytosti s více končetinami např. Ganéša, který má ještě sloní hlavu, více rukou a pomáhá překonávat překážky při různých hledáních atd.
http://www.na­kridlechandelu­.cz/archandele-bohove/ganesa

Mytologických postav je mnohem víc, zkuste se podívat do odkazu a projít jejich charakteristiku.
http://www.god­checker.com/pan­theon/indian-mythology.php?list-gods-names

Uvádíte, že jste někde četla o zmiňované bytosti. Příběh může být vymyšlený, nemusí se vztahovat k mytologii, ale autor mohl využít své fantazie a upravil mýty podle svého.

Proto je třeba znát jméno autora a informace, o jaký druh díla jde.

Stejně tak jako např. náš Alois Jirásek zpracoval české pověsti,i proroctvi apod., které vycházely z lidové slovenosti aj. a převzal je od svých předchůdců.

Další odpovědi
Lamalam

Ten příběh bohužel neznám, ale troufnu si tvrdit, že to je pouze „výmysl“ spisovatele. Určitě se to ve skutečnosti nestalo.

mojitek

bude to v eposu Mahabharátě.jsou tam popisované událost,věci ,stroje,nad kterýma zůstává rozum stát-a to není myšleno v negativním slova smyslu .bylo by dobré pustit se do čtení

ptáč

Proč by se to nestalo? Moc takových příšer se narodilo právě v Indii. Siamská dvojčata, znetvořené děti, ty byly oslavovány jako vyšší bytosti.