pavluš

NEZNÁTE SUPER RECEPT NA BISKUPSKÝ CHLEBÍČEK?DĚKUJI

NEJLÉPE VÁMI VYZKOUŠENÝ

Nejlepší odpověď
hanulka11

pavluš vyzkoušej a pochutnáš si …doufám

4 vejce
15 dkg moučkového cukru
12 dkg změklého másla
1/2 prášku do pečiva
15 dkg hladké mouky
10 dkg nalámané hořké čokolády
10 dkg rozinek
hrst nakrájených lískových oříšků

tuk na vymazání formy a vysypej ji strouhankou

postupuj takto…

Máslo utři s cukrem do pěny až je pěkně světlá pak do ní postupně zašlehávej žloutky. Přisyp ořechy, rozinky a čokoládu./Máš-li ráda dej kandované ovoce /

Z bílků udělej tuhý sníh a stálého míchání přisypávej do žloutků mouku s práškem do pečiva. Nakonec opatrně vmíchej sníh.

Formu si vymaž tukem vysypej strouhankou a nalijte do ní těsto.
Troubu předehřejte na 160 ºC a peč cca 3/4 hodinky. Pak vyklop a nech vychladnout.

polevu uděláš takto

Smetanu nalij do hrnce, přiveď k varu a vlijte ji pak do mísy na nalámanou hořkou čokoládu. Míchej dokud se vše nespojí až máš hladkou polevu, tou poliješ vychladlý chlebíček. Nechej ztuhnout .

a pak už jen krájíš a ujídáš
Doplňuji:
sice si chtěla super recept, nevím jestli je tento super ,ale je jedlý:D:D

Další odpovědi
vlkadam10

marmeláda poleva

čokoláda těsto

200 ghera
3 ksvejce
rozinky
kandované ovoce
1 hrnekcukr moučka
2 ksvanikový cukr
2 hrnkypolohrubá mouka
1 ksprášek do pečiva
ořechy
1/3 hrnkuvlažné mléko

Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Cukr, žloutky a heru ušleháme do pěny. Přidáme mouku s práškem do pečiva, mléko a sníh ušlehaný z bílků a zamícháme. Nakonec vmícháme nasekané ořechy, rozinky a kandované ovoce. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané chlebíčkové formy.

Tetin biskupský chlebíček pečeme v předehřáté troubě na 200 °C. Po upečení vyklopíme a necháme vychladnout. Potřeme marmeládou a polijeme čokoládovou polevou. Můžeme i dozdobit bílou polevou.

Tetin biskupský chlebíček necháme ztuhnout a můžeme podávat

vlkadam10

zkus i ten můj. měl by být dobrý

Illines

To si Pavlus pochutna , protoze Hanulko , tento recept je velmi dobry a b.chlebicek jedna basen.Obcas si ho take upecu.