annas

Neznáte původ legendy o záhadném anglickém bubnu, který se rozeznívá sám od sebe a varuje tak před neštěstím?

Připomíná mi to našeho svatého Václava …

Nejlepší odpověď
vagra

Máte pravdu. Určitou podobnost se slovy sv.Václava tady skutečně lze najít.
Sir Francis Drake byl anglický korzár,mořeplavec, admirál a politik.
Jeho poslední slova před smrtí byla: „Vemte můj buben domů do Devonu.Když bude Anglie v nebezpečí, zabubnujte naň.
Já se vrátím a postavím se na obranu Británie.“

Bližší podrobnosti o původu této legendy, najdete na zdroji
Doplňuji:
Jeho slova byla několikkrát v historii Anglie potvrzena./Dun­kerqueský zázrak,bitva u Trafalgare,u­dálosti na základně Scapa Flow,bombardování Plymouthu...../

Zdroj: upraveno a zkráceno z-http://po-stopach-historie.blog­.cz/0909/fran­cis-drake-a-jeho-bubon