Mary77

Neznate prosim někdo původ přijmeni Dobra ? Jsem Ukrajinka , třeba Vám to pomuže:)

Nejlepší odpověď
annas

Příjmení Dobrá (u nás) je odvozené u mužského příjmení Dobrý, to od přídavného jména dobrý. Ten jedinec, který měl kladné vlastnosti – např. řádný, čestný, spravedlivý, laskavý atd.

Původ a význam jména Dobromila, zkráceně Dobra
http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/dobromila-35/

Jinak existuje ženské křestní jméno Dobromila, zkráceně Dobra, je slovanským jménem s řeckým původem. Jeho význam je patrný na první pohled, znamená „milující dobro“ nebo jednoduše „dobrá“. Jméno vzniklo jako slovanská podoba řeckého jména Agáta. Vyvinulo se ze slova „agathos“, resp. „agathé“ s významem „dobrá“ „laskavá“ nebo „láskyplná“.

Další odpovědi
marci1

Jistě to znamená, že Vaši předci byli dobří, slušní, poctiví. Tak to vidím. 🙂

gagaga

marci :))
Na netu jsem našla příběh z příjmení:

Nudil, Procházel, Hodnotil, Prohlížel, Nabízel, Přemlouval, Nedostal, Přecechtěl, Přemluvil, Jásal, Pozval, Odemknul, Ukázal, Pohladil, Svlékal, Našel, Rozepnul, Vyndal, Nasadil, Vrazil, Přitisknul, Vrtěl, Hekal, Potil, Obracel, Dodělal, Oklepal, Otřel, Zastrčil, Vstal, Vysmál, Neplatil, Radoval, Scědil, Štípal, Zjistil, Polekal, Dozvědel, Léčil, Mazal, Natíral, Sušil, Nadával, Rozhněval, Uřezal, Zahodil

:)) -iv-

zzzzz

super 🙂

Hamon

Do tvé sbírky bych přidal nějaká zajímavá jména, např. mladá paní Rani Srani. Také by byla zajímavá svatba slečny Anna Kunda a pana Sushil Kundu.
Sice se červenám, ale jsou to skutečná jména.

gagaga

a ja zase vim o : Sourkovi a Pytlikovi :)

Hamon

Pardon, omlouvám se z T. Modří už vědí.

Hamon

Ufff :D:D:D