annas

Neznáte podrobnosti o záhadných mapách Piriho Reise?

Co zjistil? Proč jsou mapy záhadné?

Nejlepší odpověď
takhlene

Z knihy Tajemné události před potopou od Walter-Jorg Langbeina. V istanbulském muzeu Topkapi se příležitostně vystavuje mapa Piriho Reise – a většina návštěvníků si jí vůbec nevšimne. Přitom jde o skutečnou raritu a jednu z největších záhad. Na této mapě, pořízené roku 1513, je zobrazen přesný obrys pobřeží Antarktidy, jak nyní probíhá pod ledem.

hanulko,nevšiml jsem si odkazu,promiň

Zdroj: http://tajomstva­.org/uryvky/sta­ra-mapa-antarktis-a-atlantis/

Další odpovědi
iceT

http://www.rev­prirody.cz/da­ta/0605/reis.htm

http://darkde­vil.blog.cz/0611/ma­pa-piriho-reise

hanulka11

Spekulativní literatura mnohdy uvádí existenci map Piriho Reise jako důkaz existence mimozemské civilizace, která jediná mohla mít technologii a znalosti umožňující zhotovení mapy. Podle některých badatelů byla původní mapa dokonce pořízena satelitem obíhajícím po geostacionární dráze nad Egyptem
Doplňuji:
Reis, jehož zálibou byla kartografie, měl díky svému vysokému postavení přístup k tajným dokumentům uloženým v konstantinopolské knihovně. Admirál v ručně psaných poznámkách na krajích mapy přiznává, že mapu nakreslil podle velkému množství zdrojů, z nichž některé pocházely až z roku 400 před naším letopočtem. Mapa ukazuje západní pobřeží Afriky, východní pobřeží Jižní Ameriky a severní část Antarktidy, a zvláště tato část je mimořádně podrobně zakreslená. Co však vědci nemohou dodnes vysvětlit je nejen skutečnost, že Reis dokázal přesně nakreslit pobřeží Antarktidy 300 let před jejím objevením, ale mapa navíc zobrazuje pobřeží ležící dnes pod ledovcem. Geologické důkazy navíc nezvratně dokazují, že lidské oko mohlo pobřeží Země královny Maud spatřit bez ledové přikrývky naposledy někdy kolem roku 4000 před naším letopočtem. Od té doby je již Antarktida pokryta souvislou vrstvou ledu. Americké letectvo porovnávalo v roce 1960 mapu s výsledky švédsko-britské expedice mapující seismický profil této oblasti v roce 1949 a našlo mimořádnou shodu. Nutno ale připomenout, že v této oblasti je tloušťka ledovce zhruba 1.500 metrů.

http://tajomstva­.org/veda/zaha­da-stredoveke-mapy-piriho-reise/

Zdroj: http://myty.in­fo/view.php?cis­loclanku=2004030003

vagra

Jedná se o mapu, kterou nalezla skupina historiků v roce 1929. Podrobný výzkum ukázal, že mapa, namalovaná na gazelí kůži, byla vytvořena admirálem tureckého loďstva jménem Piri Reis v roce 1513.
Reis, jehož zálibou byla kartografie, měl díky svému vysokému postavení přístup k tajným dokumentům uloženým v konstantinopolské knihovně. Admirál v ručně psaných poznámkách na krajích mapy přiznává, že mapu nakreslil podle velkému množství zdrojů, z nichž některé pocházely až z roku 400 před naším letopočtem.
Kde Piri Reis načerpal všechny své informace, to není dosud prokázané. Je možné, že se mu do ruky dostaly mapy, které byly kdysi uloženy v knihovně v Alexandrii, což byla nejdůležitější knihovna antické doby. Některé mapy z velké konstantinopolské knihovny se do Evropy dostaly po čtvrté křižácké výpravě v roce 1204.

Zdroj: zkráceno z-http://tajomstva­.org/veda/zaha­da-stredoveke-mapy-piriho-reise/