Avatar uživatele
anonym

Neznáte někdo nějakou novější pohádku hezkou?

Jako je například Ledové králoství a Na vlásku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Angel1234 před 3556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Název pohádky : Jak lidé dostali rozum. 🙂
Byla jednou jedna krásná planeta a ta se jmenovala Země. Byla tam krásná příroda, spousta zvířat a lidé, kteří se měli rádi, byli na sebe hodní, pomáhali si a žili ve svornosti. Jednou si řekl jeden jeden z nich : „Proč já mám být jen jeden z mnoha těch "hodných“ lidí ? Já si je podmaním, budu jim vládnout, říkat, co mají dělat a co ne. Budu mít moc, budou se mě bát. Získám velký majetek. Když se jim to nebude líbit, povedu války a zničím je." I tak se stalo. Stal se „vládcem“, lidé ho poslouchali. Vládce rozdmýchával nepokoje mezi lidmi. Začalo jim vadit, že lidé mají různou barvu pleti, vyznávají různá náboženství, jsou jiné národnosti, mají jiné historické a kulturní obyčeje. Prostě začala velká nesnášenlivost a hádky. Na světě se začalo válčit ve velkém. ☹
Jednou se také jiný člověk zamyslel a řekl si : „Proč nás stále někdo manipuluje ? Proč nás neustále nabádá, abychom se neměli rádi a nežili v míru a pokoji ?“ Podařilo se mu svolat SVN (shromáždění všech národů) a vysvětlil lidem, že takto žít nelze. Že je nutno žít bez válek, chránit přírodu, zvířata a mít se rádi. Jinak Země přestane existovat. Lidé se důkladně zamysleli nad jeho slovy, najednou pochopili, že se dá žít bez válek a v krásném světě.„Vládce“ proměnili v krásnou košatou jabloň, která rodila nádherná jablka ! Konečně bylo na světě krásně, úplný ráj. Lidé žili v souladu s přírodou, zvířaty a samozřejmě se všemi lidmi. A to je milé děti i dospělí konec pohádky ! 🙂

Zdroj: Vlastní text 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Angel1234

zvonilka a piráti
Doplňuji:
to je pěkná pohádka

Upravil/a: Angel1234

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nevíteto?

Nejsou asi novější, ale co tyhle? 🙂
Raubíř Ralph
Legendární parta
Rebelka
Já padouch
Koralína
Jak vycvičit draka
Croodsovi
Já padouch
Vzhůru do oblak
Eldorádo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

50 odstínů šedi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Titanic

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek