Agneta

Neznáte někdo, čirou náhodou, interval výměny oleje u AT převodovky ve voze Mazda 6 (motor 2,2 175)?

Jedna známá mě pověřila tímto dotazem, chtěla by si ten vůz koupit.

Dále píše, že:

Ono právě není nové, je rok staré, má najeto 11 tis., „předváděčka“, sleva z asi 950 na necelých 700…
To auto se jí navíc líbí – takže se trochu bojí…

Nejlepší odpověď
kodl67

Všeobecně se doporučuje po najetí cca 80–100tis.km

Další odpovědi
zjentek

Obecně počítej s výměnou každých 100.000km a je jedno, jestli je to tahle Magda 6 a nebo kterákoliv jiná automat. převodovka. Na „západě“ se tvrdí, že olej v převodovce je „doživotní“ náplň, jenomže životnost takového vozu je na „západě“ počítána 130–170.000km, takže ať se rozhodne dle toho, jak dlouho ten vůz chce mít ;)

tady je nějaká diskuze:
http://forum.maz­daklub.sk/view­topic.php?f=6&t=9­309

Mimozemšťan

Ten se nemusí měnit, když to musí bejt tak vydrží věčně, tam se nemá co stát, žádný karbony se tam netvořej – a výměnu zvládne i sama, šroub nahoře, šroub dole na výpusť, a převoďák je levnější jak motorovej, tak bych ho i jednou vyměnil.

kodl67

Mimozemšťane,pročti si něco o AT převodovkách než tu začneš psát svoje moudra…