Meri

Neznáte někdo algorytmus na obrácení dvou posledních sousedních hran?

Odpovědi
Houslovyklic

Jestli myslíš na rubikovce, tak to je takhle:
Hrany musí být naproti sobě. To uděláš nejlíp tak, že si dáš kostku tak, že máš jednu z hran u sebe, druhou vpravo. Pak otočíš pravou stěnou od sebe a zadní jakoby doleva (z pohledu shora). Teď máš ty hrany naproti sobě.
A teď ten algoritmus:
Prostřední vrstva (mezi levou a pravou stranou) od sebe, horní po směru hodinových ručiček, znovu prostřední a horní, pak prostřední ještě jednou a horní dvakrát; prostřední proti sobě, horní po směru hodinových ručiček, znovu prostřední a horní, pak prostřední ještě jednou a horní dvakrát.
Teď už jsou hrany obrácené, musíš je ještě vrátit na původní místo, tj, zadní stěnou doprava a pravou k sobě.
A je to.:-)
Snad to pomůže, kdyžtak můžu doplnit.:-)

Kelt

Pokud se jedná o Rubikovu kostku, tak existuje 41 kroků, jak Rubikovu kostku skládat. Prvních sedm je pro začátečníky , to je tuším v ukázce ščíslo 7, další jsou v ukázkách 16 – 19, Jedná se o Fridrichovu metodu. Je to na you tube. s názvem, jak skládat rubikovu kostku. Konkrétně probírá tam autor všechny možnosti.
Rubikova kostka má více stránek na internetu, stačí si je vyhledat.