sarinks258

Neznáte nějakou stránku na inzeráty ohledně brigády?

Ahoj,já s kamarádkou moc potřebujeme brigádu,ale pro 14leté.
Právě že na naše budoucí vzdělání :(( Pocházíme z Chomutova.
Takže neznáte nějaké stránky na inzeráty ohledně brigády aspoň pro ty 14leté?Pošííím:)

Odpovědi
ivzez

Sarinks, ve 14 letech už jistě tušíš, že existují
zákony, které jsme všichni povinni dodržovat.

Do 15 let vás nikdo nesmí zaměstnat, proto žádnou takovou stránku nenajdeš
(nabídka zaměstnavatelů i stránky by porušovaly naše zákony).

Výjimkou je umělecká činnost dítěte,
ale v takovém případě musí smlouvu uzavřít
vaši zákonní zástupci (rodiče).

1. ledna 2014 navíc vstoupil v platnost nový Občanský zákoník,
podle něhož mohou rodiče (zákonní zástupci) u dětí do 16 let
trvat na zrušení uzavřené pracovní smlouvy.

Daniels

Obávám se, že tě nepotěším. Žádné brigády do 14 let neexistují. Na brigádu můžeš začít docházet od 15 let věku. A to ještě nebudeš moct na těžké práce a víc jak 6 hodin denně