Denča

Neznáte nějakou babskou radu jak se zbavit akné?

Prosím moc mě to štve x( … Děkuju
Doplňuji:
mno,takže je mi 12 let.Je to takový to mírné akné :)

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jako babská rada se na akné doporučuje heřmánek, pak také čajovníkový olej tea tree, měsíčková mast nebo čerstvé droždí.

Pokud tě akné tolik trápí, můžeš zajít ke kosmetičce, která ti poradí, jak o pleť pečovat, v případě, že je akné silné, zajdi si na kožní.
Doplňuji:
Na akné má vliv (kromě toho, co psala Pekynka) také stres, sladké, špatná a nepravidelná péče o pleť, ale i nekvalitní kosmetika.

Na internetu najdeš spoustu čtení, kde se můžeš dočíst více (stačí do vyhledávače zadat třeba„akné léčba“). Na každého zabírá něco jiného, jako doplněk léčby se doporučuje vitamín B (droždí), zinek, salicylová kyselina a spousta dalšího.

Další odpovědi
pekynka

Pane Rynku, třeba je na to slečna ještě moc mladá.
Denčo vliv má i ostré, kořeněné jídlo, kyselé potraviny, zelí.Zdravá životospráva a důsledné čištění pleti a hlavně hodně trpělivosti!!

anonym

Pokud je to takové to „normální,běžné“ akné,zmizí spontánně,stejně jako přišlo.Odhadnul bych,že dospíváš? To se vstřebá.Zažil jsem to u dcery.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­n%C3%A9

rynek878

znám,chce to hlavně hodně sexu,ale vážně.

anonym

DENČO,ZDRAVÍM.NEVÍM JESTLI SE JEDNÁ O MÍRNOU AKNÉ A NEBO TĚŽKOU,DÁLE NEVÍM JAK DLOUHO TÍM TRPÍTE-KDE JI VŠUDE MÁTE A KOLIK JE VÁM LET.
JESTLI CHCETE ODPOVĚDĚT TAK MI PROSÍM ODPOVĚZTE,ABYCH TO MOHLA LÉPE POSOUDIT---ZAJ-PO

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

ReHu

Babskou radu?
Nechcete raději radu, která účinkuje?

iwetax

Babskou radu nemám, mě samotné ale vždy pomohl AkneStop. Není drahý stojí, asi 40kč a vydrží dlouho. Jelikož jsem patřila k těm chudším puberťákům, tak jsem používala i mýdlo které vyčistí 99% bakterií a tím jsem si myla obličej. Drobet to pomohlo. Hlavně nejez čokoládu a brambůrky, po tom jsem akné měla hrozné.

1popelka1

Je jasné, že i mírné akné dokáže pěkně pozlobit, naprosto to chápu, ale jsi ve věku, kdy je to úplně normální a trpí jím spousta teenagerů. Prošli jsme si tím všichni, nebo alespoň většina.
Můžeš zkusit nějakou tu babskou radu (ale kdyby se ti akné zhoršilo po jejich použití, třeba tě začla pleť svědit, přestaň s používáním třeba heřmánku nebo pojídáním droždí) a pokud tě to bude trápit dál nebo nebudeš vědět, jak o pleť pečovat, tak můžeš zajít ke kosmetičce. Ta ti poradí, jak se o pleť starat, aby si akné zmírnila.No a než se vdáš, nebude po akné ani památky 🙂.

1popelka1

Reakce na příspěvek pana Rynka:
Vaše odpověď vzhledem k položené otázce je bohužel špatná, protože hodně sexu není babská rada (u které není jisté, že bude fungovat), ale fakt, který prostě zabírá snad úplně na všechno 🙂 …. Takže vlastně máte pravdu. Ale kdo ví, jestli má na něj Denča roky.