KristýnaN

Neznáte nějaká chráněná zvířata a rostliny v Praze? :) Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Ano, jenže na vyjmenování je toho skutečně moc.
Proto doporučuji použít vyhledávač Google!
Př.:

Zdroj: botany.cz/cs/chra­nene-ohrozene-rostliny-prahy/

Další odpovědi
venkovan

Zadej si www.praha.eu a najdi životní prostředí a ochrana přírody. Je tam seznam zvláště chráněných území a tam jsou často vypsány i chráněné druhy.jestli chodíš na zkladní školu v Praze, tak ať vyndají knihu o chráněných území Prahy, asi před 10–15 lety ji dostaly všechny školy Prahy, Středočeského kraje atd.
Ve své podstatě všichni volně žijící organismy jsou chráněny proti svévolnému ničení. Ale pokud jde o Prahu, tak s výjimkou velkých zvířat jako je jelen, daněk,vlk,rys (ne v ZOO), tam prakticky žije vše co v patří do středních Čech. Můžeš vyjmenovat většinu sov, dravců jako je poštolka, káně, krahujec, sokol, moták, raroh, prolétají sluky, najdeš zde hodně vodních ptáků, většinu pěvců, je tam i syslí kolonie a z rostlin – opět mnoho – od vyloženě mokřadních až po typické rostliny skalních stepí.
A jestli – zajdi si na magistrát Prahy, na ochranu přírody, k Lesům Prahy, na Toulcův dvůr, na ochránce přírody, na Agenturu ochrany přírody a třeba se dozvíš víc než vyčteš z internetu.
To samé platí pro ostatní regiony / kraje – informace mají na agentuře ochrany přírody, na správách velkoplošných území a na městských úřadech.