annas

Neznáte legendu, která se týká posvátného místa v Anglii, tzv. studnice Madron?

Mám neúplmé informace.

Nejlepší odpověď
vagra

Jde o posvátné místo v anglickém hrabství Cornwallu.
Studnice Madron- podle legendy je její voda léčivá. Říká se jí také pramen Panny Marie.
Lidé věří, že pokud nad ní pověsí kus oblečení z části těla, která je nemocná, uzdraví se. Jak oblečení hnije, bolest se vytrácí.
Studně Madron má však ještě jeden význam. Dříve si sem údajně chodily žen pro věštbu. Vytvořily křížek ze dvou kusů slánky, který položily na hladinu. Pak už jen počítaly bublinky, které se kolem něho vytvořily. Kolik bublinek vzniklo, tolik roků jim zbývalo do svatby.
Zázračná voda prý také působí proti kožním nemocem a bolestem.
Opodál studnice stojí kaple, která má rovněž působit pozitivní energií. Lidé chodí pro uzdravení tedy nejen ke studnici, ale i ke kapli.

Zdroj: Enigma-tištěný zdroj-upraveno