To sem já

Neznáte českou panovnici, která…?

Neznáte prosím nějakou českou královnu nebo princeznu, která si musela vzít o dost staršího panovníka a jejich první dítě potratila nebo byla úplně neplodná?

Vím, docela zvláštní otázka, ale docela nutně to potřebuju a nejsem schopná jí vypátrat. Není to tak, že bych měla na mysli jednu konkrétní osobu, potřebuju někoho, kdo by odpovídal výše zmíněným kritétriím.

Předem děkuji,
To jsem já. :)

Nejlepší odpověď
annas

Třeba dostanete odpověď v odkazu:

Zdroj: http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=523262

Další odpovědi
erevfall

Ahoj,
mluvíš možná o nešťastné Perchtě z Rožmberka, ta česká bílá paní.
Otec ji přinutil, aby se vdala za Jana z Lichtenštejna. Její dítě umřelo.