Avatar uživatele
david22

Neznáte aplikaci na Facebooku, která zjistí, kolik společných přátel vás postupně dělí od ňákého člověka? i cizího?

Údajně když ukážete na libovolného uživatele FB po celém světě, tak údajně jste s ním propojen v průměru přes 7 přátel.
Doplňuji:
bolak> no přesně tak !
Teď jsen našel zajímavej článek. Čili ne přes 7, ale přes 4,7 lidí jsme v průměru propojeni…

http://techne­t.idnes.cz/fa­cebook-prepisuje-slavnou-teorii-znate-se-s-kazdym-jen-pres-4-7-lidi-1pn-/sw_internet.as­px?c=A111123_180522_sw_in­ternet_pka

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4347 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Taky sem se po něčem podobným kdysi sháněl, ale to se ještě zuckerberk rejpal v nose. Mě zajímalo jak jsi s jakýmkoli člověkem, spojen třeba i rodově. Teď co je facebook už by to moch někdo konečně dát do kupy, že by ti to u každýho člověka ukázalo nejenom přes kolik lidí seš s ním „spojenej“, ale přímo jak.

Třeba jako že by se ti načetl strom, kde by bylo jasně vidět že neznámá osoba X má sestru, jejíž kamarád je bratrancem holiče bývalé učitelky tvého nevalstního táty.
To by bylo hezký…no snad se brzo dočkáme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

Vize je to dobrá, ale asi nepříliš proveditelná. Vemte si, že třeba průměrný FBkař má 70 přátel (jen hádám), přátel přátel má 4 900, z třetího kolene 350 000, ze čtvrtého 25 000 000… A to všechno propočítávat pro každého uživatele facebooku (co já vím, 500 000 000 ?)

Šlo by to třeba do druhé, třetí úrovně, dál už je to asi pro superpočítače.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

čo je to facebook?

:)))

a fungovalo by to, keď tam mám iba 3 priateľov?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet