Kokyna

Mému synovi napadl játra neznámý vir. I po poklesu jejich hodnot je stále mrzutý a spavý – může to být stále těmi játry?

Dobrý den, mého syna (5měsíců) před 14 dny napadl neznámý vir, který napadl játra (zvýšené jaterní hodnoty). Ty po týdnu výrazně klesly. Chlapeček je ale stále mrzutý, spavý a bez výrazu je to úplně jiné dítě. Krevní testy i moč je v pořádnu. Myslíte že by ta únava atd… mohla být zapřičiněna těmi játry? Děkuji moc, jsem už vážně zoufalá.

Nejlepší odpověď
gecco

Nikdo z nás ti nebude schopen říct ani to, co jeho ošetřující lékař…
Snad jen to, že viróza odeznívá dlouho, organismus je unavený (nejen z napadení virem, ale i z léčby) – a u tak malého dítěte není divu, že 14 dní po atace je spavé a nekypí energií…
😉
Uklidni se, neboj se – zkus se spíše tvářit pozitivně (to dítě tvé obavy vnímá – a bojí se taky, i když naprosto neví čeho a proč), nezkoušej nějakou ´babskou´ léčbu – a počkej, dobře to dopadne…
😉

Další odpovědi
anonym

Moc nevím, co takové malé dítě jí, ale měl by mít odlehčenou stravu kvůli játrům, známý měl taky napadená játra a naprosto musel na nějakou dobu změnit jídelníček. Pokud jsou jaterní testy z krve v pořádku, tak by měl být ok.

ReHu

Co na to lékař?