www

Nezměkne cibule v utopencích přidáním cukru do nálevu?

Dělám je s přidáním cukru, zalévám teplým nálevem; jsou sice báječné, ale cibule není tak křupavá, jak to umí jiní. Mám podezření buď na ten cukr, nebo teplý nálev. Jaké máte zkušenosti?
P.S: recepty neuvádějte, mám svůj osvědčený a jedná se mně pouze o uvedené, děkuji.
Doplňuji:
Ten můj lák má cca 30–40stC, tedy spíše vlažný. Myslím si, že to bude přece jen tím cukrem. Dělám totiž marinovanou cibuli (viz. moji odpověď na nedávnou otázku Beer) a tam právě cibule za cca 1/2 hod. změkne naprosto, vše za studena. Ale díky, vyzkouším.
Ale je to jen můj názor, na netu jsem nenašel nic ☹

Nejlepší odpověď
Funna

cukr určitě ne…to ten teplý nálev…a ten není ideální ani pro špekáčky…po svaření nech nálev vychladnout a pak zalévej…

Další odpovědi
anonym

Myslím, že ´závada´ je v teplém nálevu – já jej nechávám vychladnout.

anonym

Nezměkne, také přidávám trochu cukru, chutná mi to více. Na Vánoce jsem dělala utopence i pro zetě a velmi si je pochvaloval. Také se divil, proč jsou lepší (nepřidával nikdy cukr).
Cibule naopak změkne, když ji promneš se solí. Tohle dělám s cibulí do bramborového salátu.
Doplňuji:
www, technicky vzato cibule se bude chovat asi jako okurka. Nakladačky můžeš mít krásně křupavé, pokud je nepřevaříš. Cukrem v nálevu to není, ale rozhodně teplotou.
Zkus použít jiný druh cibule. I toto by mohl být důvod, proč není křupavá.
Přidávám k cibuli pokaždé ještě na nudličky nakrájenou jednu zeleninovou papriku a ta křupe opravdu spolehlivě, ačkoliv zálivku používám vždy hodně horkou.
Napadá mne ještě, že problém může být v koncentraci octa. Zkus ho přidat.

iceT

Já jsem jednou dělala utopence tak,že na nálev jsem smíchala potřebné ingredience a koření, a zalévala jsem navrstvené špekáčky s cibulí a jemně nakrouhaým zelím.Podotýkám,že nálev jsem nesvařovala,jelikož jsem na to zapoměla a moje mamka si tyto utopence tak pochvalovala,že prý lepší nejedla,tak nevím,i ostatním pohoštěným chutnaly.

elektrikář

Já používám na nakládání okurek ,paprik se zelím, a hub na kyselo nálev deka. Tam nějaký cukr je. Nálev svařím podle návodu. A zchladlým zalévám pak sterilizuji dle receptu.

Sůwa

Krájím špekláčky na kolečka a zalévám teplým nálevem. Jen to nedávám do sklenice, ale do plastové krabice s patentním víkem a tam není problém dát cibuli až po vychladnutí. Děláš chybu, že nechceš předpis na nálev 🙂

www

No já ten nálev ani nevařím, jen ohřívám. Zkusím zvolit poměr voda/ocet tak, abych cukr nemusel vůbec.
Sem klidně ten tvůj recept dej, měl jsem totiž obavy, že místo odpovědí na otázku uvidím samé recepty ☹ jsem blbec včera koupil špekáčky za 170kč, tak mohu experimentovat .. 😁 A díky!

Sůwa

On ten recept není ani tak můj, je ale mnohokrát vyzkoušený:
4 lžíce octa + 4 lžíce oleje + 4 lžíce plnotučné hořčice + 4 lžíce worcestru + 4 lžíce kečupu + 8 lžic vody ⇒ svařit. Podle chuti přidat chilli, pepř, sůl, cukr, papriku…nalít ještě teplé na špekáčky a cibuli nakrájené na kolečka.
Je to na cca 1/2 kg špekáčků, nebo točeňáku a samozřejmě spousta cibule…
Ještě jeden, podle Viléma Vrabce :
1/4 l octa + 3/8 l vody + trochu soli + rovná lžíce cukru + 8 zrnek pepře + 8 zrnek nového koření ⇒ vařit 10 min., přecedit, nalít ještě teplé ( ale ne horké ) na špekáčky a cibuli.
Kolegům jsem ještě dělávala variantu – špekáčky 3 x podélně naříznout, mezeru potřít hořčicí s chilli, nebo pálivou paprikou a vložit plátky cibule, okurek, případně papriky. Nálev stejný vařený od Vrabce. Nakládala jsem vždycky tak 3 pětilitrovky a jen se po nich zaprášilo… 🙂