sabi

nezisková nadace ( organizace)

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit,
JAK ZALOŽIT NEZISKOVOU NADACI, nebo organizaci?
Jaký je rychlý a jednoduchý postup?
JAKÉ PODKLADY JSOU PRO VYŘÍZENÍ POTŘEBA? DĚKUJI ZA INFO.
RENATA

Odpovědi
standa

Postup založení nadace moc jednoduchý není:

  • připrav si 500.000 Kč na nadační jmění
  • návrh na zápis NADACE se podává u Krajského soudu
  • náležitosti návrhu na zápis jsou vyjmenované v zák. č. 227/1997 Sb. a je to pěkná pakárna 🙂
  • spolu s „návrhem“ se musí předložit nadační listina (detaily hledej opět v zákoně)
  • dále se musí vyrobit čestná prohlášení členů správní rady a členů dozorčí rady podmínek o souhlasu s ustanovením do funkcí), přičemž podpisy musí být úředně ověřeny
  • musíš mít výpisy z rejstříku trestů od výše uvedených osob + podpisové vzory
  • doklad z banky o složení jmění
  • doklad o oprávnění k umístění sídla (nájemní smlouva)

Připrav se, že ti návrh 2× vrátí jako neúplný…, no a JE TO 🙂