Oprah

Nezisková nadace nebo nadační fond

Chtěla bych založit nadaci nebo fond,můžete mi někdo poradit jak na to?Co vše k tomu potřebuji apod.Včera měl můj pes torzi žaludku (viz.otázka níže),byla jsem bezmocná,pejsek je po operaci,a snad přežije,ale bude mě to stát skoro 12 tisíc.Chtěla bych založit nadaci na dárcovství peněz na různé,drahé operace domácích mazlíčků.Vím jaké to je když Váš zvířecí kamarád trpí a nemáte na jeho léčení.Dík

Odpovědi
kenyrts

To co se vám přihodilo s pejskem je mi upřimně líto,taky máme pejska a už jsme za něj dali desetitisíce,ale existuje ještě jedno řešení:

Máte-li psa, jistě ho považujete za člena rodiny a chcete mu dát tu nejlepší péči, která je možná. Zahrňte do ní i pojištění vašeho mazlíčka. Ušetří to i vám mnohé starosti.

U nás hlavní dvě pojišťovny, které poskytují pojištění psů je Česká pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna. Pojďme si obě pojišťovny s podobným názvem produktu srovnat:

  1. Česká podnikatelská pojišťovna vám nabízí pojištění psů v produktu „Mazlík“ a je vůbec první českou pojišťovnou, která začala prodávat pojištění nákladů na veterinární léčbu psa. Toto léčení se vztahuje na akutní nemoc či úraz.

Pojistná částka se pohybuje od 10 000 Kč do 30 000 Kč. Výše pojistného se odvíjí od řady faktorů – stáří psa, výše pojistného…Nejnižší možné roční pojistné se pohybuje od 600 Kč. I v tomto produktu máte možnost připojištění odpovědnosti za škodu z držby psa. Limit plnění zde může jít do výšky až půl milionu Kč.

  1. Česká pojišťovna nabízí pojistku „Mazlíček“, která je pojištěním psů a koček. V rámci této pojistky si můžete svého mazlíčka pojistit proti úrazu či nemoci, proti uhynutí nebo utracení a pojistku můžete také vztáhnou na odpovědnost za škodu. Máte-li sebevycvičenějšího psa, nelze vyloučit, že nikdy nezpůsobí škodu.

Pes, kterého chce u České pojišťovny pojistit musí být označen mikročipem, být mladší 9 let s váhou do 40 kg, má-li větší váhu je nutné, aby byl mladší 5 let. Pojistíte-li si psa do jeho dvou let, získáte na pojistku slevu.

Jak je vidět, nejen název produktu je podobný, ale velmi podobné jsou i možnosti a podmínky tohoto pojištění. Pro kterou pojišťovnu se rozhodnete, záleží jen na vás. Jistě pro vás bude výhodnější zvolit tu pojišťovnu, u které máte i další produkty. Většina pojišťoven nabízí totiž slevy za „věrnost“.

A co ostatní pojišťovny? U Generali jde tento produkt sjednat samostatně, ale pouze společně s pojištěním škod v běžném občanském životě, a to tedy pouze pojištění škod, které pes způsobí. Triglav také má tento druh pojištění zahrnutý v jiné pojistce a Kooperativa nabízí toto připojištění v rámci pojištění domácnosti…A i u dal­ších pojišťoven lze najít pojištění psa jako součást jiného pojištění.

Pojďme si ještě více přiblížit pojištění nákladů na veterinární léčbu psa, které je součástí pojištění psů. Kdo má pejska ví, že pokud mu něco je a jsou třeba návštěvy veterináře kvůli zranění či nemoci, jde o poměrně dranou záležitost. Proto také existuje toto pojištění, které vás chrání před velkými finančními náklady v případě onemocnění pejska.

Toto pojištění můžete pro vašeho psa zařídit v případě, že se pohybuje ve věkovém rozmezí 0,5 – 8 let věku.

Nemáte psa jen jako mazlíčka, ale i k plnění určitých služeb? Jde např. o psa Horské služby, o asistenčního psa či o psy pro canisterapeutické účely? V těchto případech si ho můžete pojistit za výhodnějších podmínek.

Chcete-li mít s pejska co největší radost a minimálně starostí, pořiďte si pojištění psa. V opačném případě se může váš mazlíček snadno stát zdrojem nečekaný finančních nákladů, které mohou velmi zatížit váš rodinný rozpočet.