Kepler

Nezdá se vám, že to tentokrát Zeman přehnal víc, než obvykle?

Poslední zbytky sympatie k prezidentovi uletěly do pryč. To by si státník neměl opravdu neměl dovolit, asi mu becherovka zatemnila soudnost. Stydím se za ČR.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/392911-sobotka-zeman-desi-moje-deti-rodinu-a-pratele.html

Nejlepší odpověď
ten který je

Ač jsem Zemana nevolil,Sobotka by si zasloužil hodit do Vltavy jaký je to křivák.Ted budou nejvíc řvát ti,kteří opravdové vrahy s kalašnikovy tiše podporují.

Další odpovědi
Cotty05

A co přehnal, vždyť řekl pravdu. Sobotky se můžeme zbavit demokraticky nebo nedemokraticky. Já si rád počkám na tu první možnost. Až budou volby…

Mc Merkurion

… a můžeš mi říct,co přehnal? „Další z účastníků diskuse se prezidenta zeptal, jaké jsou možnosti zbavit se současného premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Zeman reagoval: „Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby. Nedemokratickou možností je kalašnikov“.“ > vždyť je to pravda a i podle ústavy,zákonů a já nevím ještě čeho > co by jsi na tu otázku odpověděl ty?

pravda je,že nemusel použít kalašnikov,teď jsou v módě emerický zbraně …

Hans51

Já osobně se za ČR nestydím, stydím se pouze za jejího prezidenta. A teď k věci, po pravdě řečeno, v závalu jeho přešlapů, trapasů apod. jde jen o další kapku v moři. Ale obávám se toho, co z něj vypadne příště. Ani žertem si nemůže hlava státu dovolit hovořit o kalašnikovu jako způsobu zbavení se premiéra.

Dochy

Mno z toho co jsem četl (samozřejmě to může být vytrženo z kontextu aby to vypadalo jinak) to chápu spíš jako vtip… Demokratické a nedemokratické řešení… no… A víte jaké je nedemokratické řešení pokud potřebujete vyměnit prezidenta??

(Pokud se zde přestanou objevovat mé příspěvky, pak je pravděpodobné, že to od Zemana nebyl pokus o vtip)

mojitek

jseš dost neinformovaný,Beche­rovku už dááávno nepije. Jinak za jeho originálními výroky a postoji stojím,má své chyby,to jistě-ale kdo je nemá?Je to obyčejný člověk a je tu pro obyčejné lidi.On to řekl ještě dost slušně.Je třeba nazývat věci pravým jménem a Sobotka je jen pouhý panák s pokřivenou osobností ,kam vítr tam plášť. Jsem hrdý na to,že Zeman je náš president. Howgh

jamar28

  1. Je mi to fuk, nijak mě to nepohoršilo, proč taky.
  2. Proč se stydíš? Ty jsi Zeman?

mosoj

Zeman má sympatií dost. Pravdu se ti nechce slyšet ?

Prosím, přečti si diskusi.

http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=431142&ar­ticleId=/doma­ci/392945-zemanuv-exporadce-podal-na-prezidenta-trestni-oznameni-kvuli-vyroku-o-kalasnikovu.html&sec­tionId=8

Lamalam

Kalašnikovem hrozit nemusel. V případě likvidace Nečase to také šlo bez vyhrožování zbraněmi. Stačilo najít nějaké ty desítky kg zlata a ulité miliony a bylo hotovo.

Klaproth

Podle ohlasů pod článkem je to v pořádku. Většina voličů mu to schvaluje. Ale on by se stejně netrefil, pověřil by tím ovčího Mluvčáčka.

Kryšpín

Máš pravdu Keplere, lepší by tam v nýnější situaci fungoval pan kníže, případně oblíbený amnesti-Klaus, nebo slibující pan Havel

rouzi

Také na tom nevidím nic pohoršujícího.

led

Demokracia je chápaná ako hlas ľudu. Ak väčšina vo voľbách zvolí svojho zástupcu, tento potom zastupuje všetkých voličov.
Preto:
1 – „Demokratická možnost je jen jedna, tou jsou svobodné volby." prezident Zeman jasne definoval ústavnú možnosť na odvolanie premiera : Vládu schvaľuje parlament, tj skupina volených zástupcov ľudu. Keď premierovi parlament vysloví nedôveru, padne celá vláda a musia sa vypísať nové voľby.
Ak tomu nerozumiete, vyhľadajte si na internete praktickú ukážku, keď na Slovensku v roku 2011 padla vláda Ivety Radičovej https://www.go­ogle.sk/search?q=pa­dla+vl%C3%A1da+I­vety+Radi%C4%8Do­vej&oq=padla+vl%C3%A1­da+Ivety+Radi%C4%8Do­vej&es_sm=93&i­e=UTF-8
2 – „Nedemokratickou možností je kalašnikov“.“ aj tu má pravdu. Nedemokratickou možnosťou je násilné zvrhnutie vlády, prevrat,… aj to máme v pamäti, pozrime napríklad na pády vlád v štátoch Južnej Ameriky.

Dodatok:
Komentáre jednotlivých politikov k tomuto výroku sa líšia podľa ich straníckeho trička a vlastného chápania (asi ich predstava, čo by urobili oni, keby boli na Zemanovom mieste.).
Žiadne navádzanie na vraždu premiera – zastrelenie som tu nevidela.

anonym

Nikdy jsem s ním nesympatizoval,lze od něho očekávat až nemožné.Za Čr se stydět nemusíš,ale za něho ano.

zjentek

Nikoli, bylo to jako obvykle.

Šidlo

každý robí to, čo mu spoločnosť dovolí

marci1

„Mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že prezidentův výrok nebyl myšlen osobně, ale jen jako pouhé konstatování.“
http://domaci­.ihned.cz/c1-65135290-sobotky-se-lze-zbavit-kalasnikovem-rekl-zeman-nemyslel-to-osobne-uklidnuje-mluvci

cochee

Jsou to vše jen tzv. kecy-prdy-kuličky. Změní se něco, že to řekl? Nezmění. Změnilo by se něco, kdyby to neřekl? Taky ne. Akorát jistá část voličů vždy nadává víc a druhá jistá část méně. Takže vše je jen o zmírnění nebo zintenzivnění pohybu tlam jak voličů tak volených. Ztráta času se tím zabývat. Už jsem to tu napsal několikrát (a divím se, že bez banu) : všechno ke zdi a je klid. A začít z čistého stolu.

Kepler

Zcela ponechávám politiku stranou. Toto je tak primitivní a nedůstojný projev, že nás to v očích světa vrhá pod úroveň Súdánu. Proto se stydím.

jamar28

Sice nevím, proč je to primitivní a nedůstojné, ale pořád nechápu, za co se stydíš. Pokud si někdo v cizině po přečtení Zemanovi hlášky řekne něco jako „no to je hrůza tohlencto, to ty češi musej bejt všichni takový“, tak je to evidentně idiot. Proč ti záleží na názorech idiotů?

Kepler

Prezident je od slova prezentovat, zastupovat národ. Tak to svět vnímá, ne idioti.

mojitek

a hlavně slovo prezident vůbec neznamená"pre­zentovat". Slovo a titul prezident pochází z latinského praesidens – ze slovesa praesideō (angl. „preside over“ – předsedat komu, čemu)...........

jamar28

Protože jsem se čistě náhodou narodil na určitém území, tak mě má někdo úplně cizí prezentovat, ačkoliv se mnou nemá absolutně nic společného? A i když ho někdo volil, tak ho má snad prezident prezentovat absolutně ve všem? Neexistuje volba menšího zla, neexistují kompromisy, bojkot voleb, nic takového? Prostě teď někdo zvolil Zemana, tak jsi to najednou jakoby ty. Zeman je náš reprezentant, tudíž každý Čech je vlastně takový Zeman.

Jestli to takhle svět vnímá, tak je svět plný idiotů. To ať se na mě nikdo nezlobí, ale takhle může uvažovat fakt jen blb. Ona to může ostatně být klidně pravda, afektované reakce politiků ze všech stran tomu odpovídají, možná to korunují ještě nějaké zahraniční. Ovšem počet idiotů na jejich idiotství nic nemění že ano.

Nu což, jen se styď dál, když ti to z nějakého důvodu dává smysl. Proti gustu…

Cotty05

Klasická logika. Výrok je pravdivý. Hledat na faktech primitivnosti a nedůstojnosti můžete, ale nemá to smysl, protože na faktech nedůstojnost nenaleznete… Primitivní může být jen lež a populismus…

Hans51

Skvěle shrnuto! 😉