Cenobita

Nezdá se vám, že klade čínština vysoké nároky na kvalitu zraku?

Tedy ne, že bych chtěl tak moc kritizovat, ale přečtete všechny ty ocásky a krucánky?

人人生而自由,在尊嚴和平1­權利。他們賦有理性和良心,並應在相互友愛精神。

Já teda vidím docela dobře, ale asi bych se v tom špatně orientovat. Co starší lidé v Číně? mají problém se čtením?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8C%C3%AD­n%C5%A1tina

Docela jich lituji.

Odpovědi
dubraro

Kdo to písmo používá celý život, je na něj zvyklý a jeho složitost si již neuvědomuje. To písmo i jazyk mají určitou vnitřní logiku, která dovoluje si „domyslet“ chybějící či nezřetelné detaily.