zjentek

nezdá se vám taky, že díky dostupnosti informací nemáme potřebu nosit tolik v hlavě a mozek tím zatraceně strádá?

možná tato „nemoc“, podobná zapomínání, si vyhlédla jenom mě a proto mě zajímá, co vy ,)
Doplňuji:
může tím vývojem nastat situace, kdy podvědomí už se více jak na mozek spoléhá na elektronickou techniku?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Mám to stejné. ale od té doby co jsem na to přišel, snažím se všechno zase obracet. Pamatuji si, jak sem pár roků zpátky jezdil Evropou jen podle mapy. Pak přišel gps boom a já si to nainstaloval, jezdil podle ní a všechny trasy co jsem znal z paměti jsem do týdne zapoměl. Teď už jsem gps unfriendly a jezdím opět podle hlavy a papírové mapy.

Další odpovědi
pusinka50

Já mám spíš pocit, že už víc „v mozku“ nosit nemůžu, právě že informací je moc, spíš mě to zahlcuje, pořád nad něčím přemýšlím, času na „free time“ se nedostává

cochee

Já si myslím, že mozková aktivita se dá rozdělit na dvě oblasti: paměťovou a logickou. Díky dostupnosti informací nemusíme „zaplňovat harddisk v hlavě“ a můžeme se věnovat logické činnosti, tu je třeba trénovat a ta paměťová ať klidně atrofuje.

Děda Louda

Jsem toho názoru, že se nejedná o zdání, ale politováníhod­ný fakt.

zjentek

pusinka: jo tak to bude přesně ono, co jsem se snažil vyjádřit ,)