Zlatý

nezdá se vám taky, že díky dostupnosti informací nemáme potřebu nosit tolik v hlavě a mozek tím zatraceně strádá?

možná tato "nemoc", podobná zapomínání, si vyhlédla jenom mě a proto mě zajímá, co vy ,)
Doplňuji:
může tím vývojem nastat situace, kdy podvědomí už se více jak na mozek spoléhá na elektronickou techniku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Mám to stejné. ale od té doby co jsem na to přišel, snažím se všechno zase obracet. Pamatuji si, jak sem pár roků zpátky jezdil Evropou jen podle mapy. Pak přišel gps boom a já si to nainstaloval, jezdil podle ní a všechny trasy co jsem znal z paměti jsem do týdne zapoměl. Teď už jsem gps unfriendly a jezdím opět podle hlavy a papírové mapy.

Další odpovědi:

Stříbrný

Já mám spíš pocit, že už víc "v mozku" nosit nemůžu, právě že informací je moc, spíš mě to zahlcuje, pořád nad něčím přemýšlím, času na "free time" se nedostává

Stříbrný

Já si myslím, že mozková aktivita se dá rozdělit na dvě oblasti: paměťovou a logickou. Díky dostupnosti informací nemusíme "zaplňovat harddisk v hlavě" a můžeme se věnovat logické činnosti, tu je třeba trénovat a ta paměťová ať klidně atrofuje.

Zlatý

Jsem toho názoru, že se nejedná o zdání, ale politováníhodný fakt.

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

pusinka: jo tak to bude přesně ono, co jsem se snažil vyjádřit ,)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.