štamgast

Nezdá se vám Ministerstvo pro místní rozvoj vcelku k ničemu?

Vždyť to, co tohle ministerstvo dělá, by si mohli rozdělit Ministerstva prům. a obch. a práce a soc. věcí.
Doplňuji:
Však to by si rozdělili pravděpodobně tyhle dvě ministerstva výše.

Nejlepší odpověď
Drap

Přes toto ministerstvo jde většina příspěvků a dotací na věci které se budují v jednotlivých městech a obcích.
Teoreticky by stačilo jedno ministerstvo pro všechno. Ale kde by si potom přišli na své ti, co jim právě šťavnatá korýtka zrušili ??

Další odpovědi
venkovan

Toto ministerstvo má taky na starosti rozvoj obcí. tedy vše co souvisí s výstavbami obcí, plánováním rozvoje území apod. To nespadá do rezortu ani jednoho z uvedených ministerstev. Možná víc by se dalo zařadit víc jeho činnosti pod ministerstvo vnitra – obecní správu, něco pod zemědělství apod. Nicméně ve své podstatě bychom nic neušetřili. Maximálně plat jednoho ministra a jeho sekretariátu. Ten moloch lidí by svoji agendu dělal stejně.
Ušetřit se nechá změnou zákonů, vyházení a zrušením byrokratiických předpisů, formulářů a hlášení. A tvrdou právní (težké tresty) za zneužití pravomoci úředníků a taky za nekvalitní práci – zmetky. t5eba ve špatném správním rozhodnutí, přijetí nekvalitní zakázky apod.