aueir25

Když někdo neplatí třeba 3 roky zdravotní pojíštění, kolik je to penále?

Dobrý den, chci se zeptat na nezaplacené zdravotní pojištění, když někdo neplatí třeba 3 roky, kolik je to penále? Resp. jak se to počítá, těch 0,05% ? Když je to dejme tomu 1095 dnů, částka 38880 – denní dlužná částka je cca 20 Kč? A dluh celkově by teda byl těch 38880 + 21900 , Nebo to počítám úplně blbě? Díky za odpověď!

Odpovědi
zzzzz

Úplně blbě.-))) na to je složitý vzorec, je třeba ho neustále aktualizovat. To je půl promile denně a je to třeba denně přepočítávat.

Pokud má někdo dluh na pojistném, tak většinou stačí dluh zaplatit a písemně požádat ředitele pojišťovny o odpuštění penále. Většinou to bez problému odpustí.