antonin1

Nezaplacena část ceny faktury

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak se bude řešit v daňovém přiznání částka která není doplacena.Myslím tím to že za odvedenou práci jsem měl dostat např.19000 kč (je vyfakturováno)ale bylo zaplaceno jen 16000 kč s odůvodněním že zakázka není zaplacena od zadavatele. Na vysvětlenou,mám stavební firmu a pracoval sem pro stavební firmu jinou která dostala zakázku na opravu domu.Jenže ona nedostala zaplaceno tudíž strhli peníze i mě.Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Jambalaya

Záleží na tom, zda vedete daňovou evidenci či účetnictví:
daňová evidence – zdaníte 16000
účetnictví – zdaníte 19000

led

Ak mate zmluvu s firmou, vás nemusia zaujímať ich problémy s druhou firmou. Platí vaša zmluva a faktúra. Ostatné je ich problém.
PS.
mala som podobný prípad. vyplatiť som musela dohodnuté, ostatné bola moja strata.

antonin1

Děkuji za odpovědi.Ale jelikož sem v podnikání začátečník prosím o to jak s tímto problémem naložit dál.Smlouva je jen ústní.Můžu na tu nezaplacenou částku přidat penále?Můžu tuto částku nějak znovu fakturovat jako duplikací ale aby se započítala částka do daní jen jedna.Každopádně mě ta částka nezrujnuje pokud to bude trvat dýl ale jde o to kdybych se dostal do této situace znovu tak jak se zachovat.