Lenka111

Nezapíná se monitor

Dobrý den, mám menší problém s počítačem. Když zapnu pc nezapne se monitor. Zkoušel jsem vložit jinou grafickou kartu, kontrola všech přívodních kabelů, zda jsou dobře zapojeny atd. Když monitor zapojím na stejnou grafickou kartu na jiném počítači, monitor úplně nahodí. Prostě lajcky řečeno je monitor funkční a grafika taky :) Za každou radu velice děkuji :)

Doplňuji:
Oprava: Pokud monitor zapojím úplně jinam, do jiného počítače, tak se úplně bez problémů zapne. I pokud ho napojím na stejnou grafickou kartu

Nejlepší odpověď
beer

Doufám, že jsem porozuměl )
Zkusil bych vyměnit, nebo alespoň proměřit propojovací kabel.
Zkontrolovat zásuvku pro monitor na PC.

Další odpovědi
bolak

Může bejt vadnej slot na desce, nebo karta nebyla „zacvaklá“.
Zkus dát grafiku do vedlejšího slotu.
Doplňuji:
Píšeš „zkoušel jsem vložit jinou grafickou kartu“ (do stejného počítače zřejmě) ale nepíšeš jak to dopadlo. Fungovalo?

Pokud ne tak by to ještě mohlo bejt vadnou zásuvkou.

Pak je taky teoreticky možný, že je grafická karta nekompatibilní se základní deskou, ale ještě jsem to nikdy nezažil :)

vaiko

Pokud to dobře chápu, tak se to zužuje už jen na to samotné napojení GK a její napájení; krom toho co ti radí kolegové proměř i to zdali ti tam jde odpovídající napětí.

Lenka111

bolak: Kompatibilní se základní deskou určitě je, protože na této základní desce již fungovala dříve. Když jsem vyměnil grafickou kartu za jinou, opět to nefungovalo. Počítač byl asi tak rok a půl odložený ve skříni, protože nebyl potřeba, ale teď když potřeba je tak nefunguje :/

beer: Toto vše je v pořádku. Když připojím stejným kabelem jiné pc, funguje normálně. Zásuvka na monitor pc je stejný případ jako propojovací kabel, opět na jiném pc funguje normálně ;)