lopotev

Nezaměstnaný v částečném inv. důchodu

Dobrý večer. Pobírám částečný invalidní důchod 1. stupně a už dva roky jsem nezaměstnaný, nemohu nic sehnat.
Chci se zeptat, nebudu mít díky tomu nižší starobní důchod? Je mi 22, pracoval jsem jeden rok a do budoucna to s prací vidím černě.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer. Hodně záleží na tom, jak to bude do budoucna vypadat s Vaší invaliditou. Pokud byste se stal plně invalidní, tak by se důchod vypočítával z dosavadních příjmů a nebyl by asi nijak zvlášť vysoký. Je však možné, že Váš zdravotní stav bude přehodnocen jako uspokojivý a invalidita Vám bude zrušena.
Dnes je hodně brzy uvažovat o tom, co bude, až Vám vznikne nárok na starobní důchod. Každopádně je třeba, abyste si důkladně evidoval veškeré doklady o zaměstnání a jeho ukončení, o době evidence na ÚP. Také se snažte i nadále sehnat si práci. Je mi jasné, jak to v tomto státě vypadá, ale nedá se nic dělat.
Nezbývá nám všem nic jiného, než se modlit za zázrak, který by tu konečně dokázal dát věci do pořádku.

Další odpovědi
zzzzz

Jako invalidního vás může zaměstnat chráněná dílna. Na to aby Vás zaměstnala, jim dává stát velké příspěvky. Najděte si nějaké chráněné dílny ve vašem okolí na internetu, a oslovte je. Ostatní firmy nad 25 zaměstnanců, mají povinnost zaměstnávat invalidy, nebo odvádět peníze do st. rozpočtu. Pro mnoho firem je výhodnější Vás zaměstnat, než platit. Poohlédněte se ve Vašem okolí po firmách nad 25 zaměstnanců a zašlete jim životopis s žádostí o místo. Já vím, že je těžké si dnes najít práci, také ji hledám. Na starobní důchod raději nespoléhejte. Dle Vašeho věku do něj půjdete, tak za půl století a to dost pochybuji, že ještě tento důchodový systém bude fungovat. Přeji hodně štěstí, při hledání nové práce.