Nezakazuje zákon založit ohniště na břehu řeky při zachování všech bezpečnostních opatřeních? Kde získám informace?

Nejlepší odpověď
Drap

Podrobné informace co se ohně týká vám poskytnou hasiči. Rozdělávat oheň můžete však jen na svém, nebo pronajatém pozemku a tam kde to neni zakázáno. A každý takový oheň by měl být nahlášen právě hasičům. V praxi se to však často nedodržuje

Další odpovědi
beer

Zakázáno to není.
Založit ohniště můžeš tam, kde nehrozí možnost rozšíření ohně. Ohniště musí být izolováno od snadno zapálitelných látek (odstranit je také z okolí) ap.
Zkušenosti, více informací zde:

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/_s­.155/8414?docid=110660

suaeda

Ohně se rovněž zakládají v lesích při likvidaci klestí. Ohně se rozdělávají v době, kdy je vlhko aby nemohl vzniknout požár. Dále se musí plánované pálení oznamovat hasičům (telefonicky, mailem nebo přímo v dotaznících na jejich webech).