Nevztahuje se exekuce i na mne, když se oprávněný na mé adrese nezdržuje, ale chodí mu na ní pošta?

Mám kamaráda bez trvalého bydliště (hlášen na Magistrátu města). Pošta mu chodí na moji adresu a já mu ji předávám. Nebydlel ani nebydlí v mém bytě. Nyní mu hrozí exekuce. Mne by se však neměla nijak dotknout, má u mne adresu pouze pro zasílání korespondence. Je to tak? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Salvaje

Neměla by. Ale může se Vám stát, že exekutor přijde s tím, že by tam mohl bydlet, když mu tam chodí pošta. Můžete z toho mít nepříjemnosti v tomto směru. Doporučila bych, aby si Váš kamarád na poště pronajal P.O.Box a nechal si poštu chodit tam…

Další odpovědi
anonym

Ne, tak to se vas nedotkne . Ale exekutori budou chodit po sousedech a vyptavat se na nej , jestli tam opravdu nebydli. -iv-

nanule

Asi takhle… Exekutor může jít tam, kde se domnívá, že by povinný mohl mít nějaký majetek. A pokud je hlášen na úřadě, přirozeně hledají další adresy a věřím tomu, že se u vás zastaví. Pak záleží na jakého exekutora narazíte.