MajaIS

Nevzali mě na vysokou školu

Nevzali mě na vysokou školu, konk. finanční management. Jsem z toho hodně špatná, ale doma mi říkají, že to je kravina, na co jsem se hlásila, že prý managerů a ekonomů je hodně a nemá to budoucnost. Na internetu se k tomuto tématu, jakože ekonomů je přebytek apod. vyjadřují lidé, ale kolikrát argumentují tak, jak kdyby viděli VŠ z letadla a o náročnosti těchto oborů nic nevědí. Co si o tom myslíte vy?

Odpovědi
Hakunamatata

Ekonomů je sice dost, ale zase je to obor, který je hodně rozsáhlý a uplatníš se v mnoha profesích. Podívej se na srovnání platů, vydělat se dá taky dost. Takže za mne, pokud nejsi v něčem jiném fakt dobrá (umění, IT, geomerie či co já vím) jdi studovat na ekonoma 😉

Deli

Mám asi trochu jiný pohled. Netroufnu si vyjadřovat se k budoucnosti manažerů a ekonomů. Víš co? Kdyby Ti to vyšlo, začala bys na podzim studovat VŠ. Teď máš před sebou volnou cestu, nic nalinkovaného. Není třeba z toho být zoufalá. Ber to jako výzvu. Můžeš se pustit do čehokoli. Máš před sebou prázdný list, tak neplač, že je prázdný, vezmi tužku a začni psát. Co bys chtěla? Co umíš? Co tě baví? Můžeš jet na rok do ciziny, naučit se řeč, sebrat zkušenosti a za rok zkusit VŠ znovu. Nebo můžeš zkusit podnikat, třeba vyrábět šperky, veselá trička, originální tašky nebo třeba originálně zdobit kšiltovky… Můžeš začít někde pracovat, můžeš jít někam pomáhat, můžeš cokoli, co jen budeš chtít.
Pravděpodobně teď ještě netáhneš domácnost, nefinancuješ provoz auta, nemusíš krmit děti. Tak neměj starosti a pusť se do čehokoli, užívej života, dívej se kolem sebe a měj oči dokořán. To pravé přijde.

Pepa88

Žádný stres – spousta oborů bude vypisovat další kola a cesta na vysokou školu Ti není zavřena…

Obecně obory „management čehokoli“ moc velký potenciál nemají – proč? To je snadné. Pokud vystuduješ jakýkoli obor a budeš dobrá, máš velkou šanci dělat managera (a to velmi často). Navíc však máš možnost pracovat ve vystudovaném oboru… Avšak vystudovat management znamená okrást se o spoustu možností práce…

Každopádně ekonomické obory určitě nezatracovat :)

Krepy

Nebuď z toho špatná, život jde dál, ne vždy se všechno povede.
Ano, ekonomů je opravdu hodně. Neříkám že je to lehký obor, ale při srovnání s medicínou … Nenech se ovlivnit tím, co říkaji doma, dělej co Tě baví a buď si jistá že i jako ekonom si jistě najdeš uplatnění.

jpau

Ekonomů a managerů je dost (U nás ve firmě kde zaměstnáváme řádově tisíce lidí, se propouštělo a kdo myslíš že šel? Ekonomové a manageři…). Co se celkové náročnosti týče tak ve srovnání např. s cestovním ruchem tyto obory složité jsou ale s čímkoli technickým je to nesrovnatelně lehčí, takže si to přeber jak chceš.

To že tě nevzali je prostě smůla (nebo jsi blbá, to nedovedu posoudit protože tě neznám), můžeš zkusit odvolání ale u těchto oborů pochybuji že uspěješ.

Osobně bych ti doporučil studovat nějaký technický, popř. ekonomicko-technický obor (např. na fs čvut program „Výroba a ekonomika ve strojírenství“), kde připravují „managery“ do různých závodů apod. Pravděpodobnost přijetí je cca 100% a částečně to odpovídá tomu co chceš studovat + to má alespoň nějaký smysl z pohledu uplatnění v budoucnu.