Eloška

Nevyřešitelný matematický příklad (?)

Ve dvou místnostech vzdělávacího centra seč konaly přednášky. Průměrný věk osmi lidí přítomných v 1. místnosti byl 20 let, průměrný věk dvanácti lidí ve 2. místnosti byl 45 let. V průběhu přednášky odešel jeden účastník a tím se průměrný věk všech osob v oboch místnostech zvýšil o jeden rok. Kolik let bylo účastníkovi , který odešel?
Doplňuji:
A kolik mu teda bylo?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud ze v obou místnostech věk zvýšil o jeden rok, musel tedy z jedné místnosti odejít do druhé. a musel odejít z té druhé a být mladší aby se věk v druhé místnosti zvýšil, přičemž ale starší v tom, aby v první místnosti se věk zvýšil.

Další odpovědi
anonym

8 lidí x 20 let = 160
Osmi lidem v 1.místnosti bylo celkem 160 let.

12lidí x 45 let = 540 let
Dvanácti lidem ve 2. místnosti bylo celkem 540 let.

Všem 20 lidem bylo celkem 700 let (160+540).

Jejich průměrný věk byl 35 let. (700 let děleno 20 lidmi)

Když jeden odešel, zůstalo 19 lidí s věkem o 1 rok vyšším, to je 19 x36 = 684

Už neměli dohromady 700 let, ale jenom 684 let, takže chybělo 16 let. (700 – 684 = 16)
Člověku který odešel bylo 16 let.

HOMER

To je celkem nelogické,když odešel jeden účastník,jak se mohl průměrný věk zvýšit v obou místnostech?Ano tento tzv. příklad opravdu nemá řešení,lépe řečeno má jich hodně.Řekněme,že mu bylo 19.Neznáme věk ostatních účastníků,a tak nám nezbývá,než považovat toto číslo za správné.

AVATAR666

  • 3 :D