jablko

nevratná kauce

Radíte mi vyzvat nájemníka k předání bytu,ale v bytě je již nový nájemník a vzniklé škody jsou již opraveny.I tak mám tedy nájemníka vyzvat k předání bytu?A co jestliže nebude reagovat na tuto výzvu .Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Jednak by měla být kauce a její využití, formulována v nájemní smlouvě.
Za druhé, ty musíš prokázat právní postup, aby to bývalý nájemce nemohl zpochybnit při případném soudním řešení. Do výzvy uveď termín do kdy má reagovat s tím, že v případě neodezvy kauce propadá. Navíc při doporučeném podání nebo doručenkou, přijde zpět potvrzení o doručení, které je uznáno i když si adresát zásilku záměrně nevyzvedne.
A ještě jednou si přečti zmíněný odkaz, je tam vše jasně popsáno.