annas

Nevíte, zda země „ultima Thule – dálná Thule“ byla či je vybájenou nebo skutečnou?

Nepodařilo se nic moc najít.

Nejlepší odpověď
vagra

Thule je záhadný severský ostrov popsaný původně řeckým cestovatelem Pýtheem z Massilie ve 4. století př. n. l. a později opředený řadou dohadů a pověstí.
Výrazu ultima Thule (latinsky „nejzazší Thule") se ve středověkých geografiích užívalo jako označení pro místo, které leží na samém okraji našeho světa, nebo dokonce za ním.
Otázka po zeměpisném určení Thule, zodpovědět jednoznačně nejde.
Jméno Jižní Thule nese neobydlená skupina tří nejjižnějších ostrovů z Jižních Sandwichových ostrovů.

Zdroj: jedním ze zdrojů je Wikipedie