annas

Nevíte,zda je uherský salám původem opravdu maďarský a od kterého roku se vyrábí?

Vyhlášená specialita.

Nejlepší odpověď
tom004

Je maďarský. Vyrábí se v Szegedu, nebo se tam vyráběl v roce 2000 (fakultativní výlet na dovolené), a výroba začala někdy ve druhé polovině 19tého století. Víc nevím.

Další odpovědi
vagra

V polovině 19. století bylo v uherské pevnosti Szeged vězněno i mnoho Italů. Jednoho z nich si szegedský řezník Márk Pick, z věznice „půjčil,“ a ten mu přinesl slávu, bohatství a nesmrtelnost. Podle receptu onoho Itala začal pan Pick vyrábět proslulý szegedský salám neboli uherák.
Pikantní salám pana Picka se vyrábí nepřetržitě od roku 1869 podle stále stejné receptury, držené v tajnosti. Složení kořenící směsi zná jen několik mistrů, zavázaných k mlčenlivosti.

Zdroj: zkráceno z -http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/206562235­300034/

sejtanka

Uherský salám ( Téliszalámi) je uzenina pocházející z Maďarska.Ale jak dlouho je na trhu,to netuším.

venkovan

Já jen doplním sejtanku – byly doby, kdy uherák na trhu dlouho nevydržel