Nevíte prosím někdo jak se dělají takovéhle fotky?

http://www.go­ogle.com/imgres?im­gurl=&imgrefur­l=http%3A%2F%2Fwww­.zamilovane-obrazky.cz%2Fza­milovane-obrazky-dvojic.html&h=0&w=­0&tbnid=U9MJv1Bg3jnVNM&z­oom=1&tbnh=18­3&tbnw=275&do­cid=bXGDUCYYP­fL0yM&tbm=isch&e­i=f4PoU-DkOcSlPdakgaAC&ved=0CA­UQsCUoAQ Takovéhle, jakože jsou tam ti lidé ,,černí" a nejdou tam vidět, je to na fotáku nějakej zvláštní efekt? Jak se to jmenuje proísm vás moc.........
Doplňuji:
mowla: Děkuju moc, akorát asi moc nechápu, (jsem natvrdlá) takže zaostřím na slunce a pak vyfotím tu foktu? A kdyby to nešlo tak nějak to zpravím na pc? Ale jak? Jakej editor počítače? Co to je? to je nějakej program kde se upravují fotky? (Omlouvám se, jsem natvrdlá a nic takového neznám ale tu fotku potřebuji pořídit, děkuji moc za trpělivost)

Nejlepší odpověď
anonym

Hodně podexponovaná fotka s objektem v protisvětle…
Pokud foťák nemá manuální nastavení expozice, takovou fotku s ním uděláš jen stěží.
Takže použij maximální korekci expozice (přes EV) – obvyklé foťáky mohou – 2EV, některé i –3EV – tím fotku podexponuješ. Pak – pokud má foťák bodové měření expozice, namiř jej při ´zaostřování´ na světlou část ´snímku´. A případný zbytek ztmavení uděláš v editoru v počítači.
Doplňuji:
Přímo na Slunce ne – jednak tím pádem nevyfotíš nic a jednak se může poškodit snímač – ale někam poblíž…
😉
Jaký máš foťák? – pokud s displayem, kontroluj si ´fotku´ na něm (histogram k dispozici asi nemáš, viď?).
„Editor“ – program pro úpravu fotek – je jich nepřeberně – nepoužíváš žádný? Ten pak (případně) použiješ k úpravě jasu (a možná i kontrastu).

Další odpovědi
Děda Louda

Silueta v protisvětle. Zvláštního na tom není nic, natož efekt.

Dochy

Doplnění: Ano, zhruba tak.
Není editor počítače, ale editor (grafický) v počítači. Známý je PhotoShop, ale je placený. Free je gimp, ale bývá složitější na zorientování. Nějaké editory jsou i free online (nemusí se instalovat PIXLR?)
Budeš muset použít funkci pro nastavení jasu a kontrastu – lepší editory dovolí nastavit lomenou převodní křivku podle histogramu. Ale v základu by Ti jas a kontrast mohl stačit.