Pipka

Do kterého věku se může připustit fenka jezevčíka hladkosrstého – trpasličího?

Má fenka má skoro devět let a bylo mi řečeno ,že bude mít raka jakmile neměla štěňata a prý ji mám nechat vykastrovat a nebo nechat připustit.Nevím jestli si jen veterinář nechce vydělat?

nevíte prosím do jakého věku se může připustit fenka jezevčíka trpasličího hladkosrstého?

Nejlepší odpověď
gecco

…„do jakého věku“… – to závisí na zdravotním stavu fenky – a ten nikdo z nás nezná. Jestliže stávajícímu veterináři nevěříš, nech fenku prohlédnout u jiného.
___
Zabřeznutím – pokud by mělo jít o její první, se riziko ev. rakoviny příliš nesníží.
Kompletní kastrací (vaječníky i děloha ´pryč´) odstraníš riziko jejich rakoviny, ale (a i vzhledem k věku) mohou nastat jiné problémy (pravděpodobnost je vysoká – opět, konzultuj s veterinářem).
___
Osobně bych fenku netrápil ničím ´neobvyklým´ (novým) a nechal ji v poklidu dožít.
😉

Další odpovědi
Drap

Není vše co jsi se dozvěděla tak uplně pravda. Osobně bych u takto staré fenky v žádném případě nedělal ani jedno z uvedeného.