annas

Nevíte, proč se pavouci nikdy nezamotají do vlastních sítí?

Doplňuji:
Vložila jsem svůj dotaz do modré lišty, jenže mám v otázce jiné sloveso, proto se otázka neobjevila.
Otázky jsou podobné, Hanulko, máte pravdu, proto se omlouvám.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Něco podobného tu už bylo a jen co si pamatuji, tak mají na nohách nějaký nelapivý roztok.
Jinak mě napadlo, že doma taky nezabloudím, jinde třeba jo.

A mimochodem zase tu řádí nějaká škodná-maže odpovědi.

Další odpovědi
vagra

Pavouci mívají na každé noze dva ař tři speciální nelepkavé drápky, které jim při jemném našlapování umožňují běhat po pavučině, aniž by se v ní sami zachytili. Pro jistotu ale používají také jakési „záchranné lano“ – díky němu se můžou ze sítě vyprostit, když v ní náhodou uvíznou. A pokud ani lano nepomůže, stále pro pavouky není nic ztraceno. Ven se můžou prokousat, protože zvláštní enzymy obsažené ve slinách dokážou vlákna pavučiny rozpustit.

Zdroj: http://www.vy­ber.cz/otazni­ky/?odpoved=26

anonym

něco o pavoučích sítí jsem našla zde v odkaze,jinak vím že na jejích stavbu mají přesně propracovaný systém
http://www.roz­hlas.cz/priro­da/porady/_zpra­va/188447

mosoj

Jedině člověk rozbíjí to co vytvořil.

hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-pavouci-neprilepi-ke-sve-vlastni-pavucine

annas

Miroslave, dlouho byl klid, takže někdo chce zase vyvolat rozepře. Víte dobře, že já to nebyla. Doufám, že někteří Vaše doplnění doplnění nebude brát tak, že „mazačem“ jsem já.
Kdyby aspoň nějakým způsobem admin. vysvětlili situaci a odstranili podezřívání.
Někomu z uživatelů situace vyhovuje …

kropitko

Miroslave, tak to snad raději nebudu ani odpovídat, abych se nemusela rozčilovat, že mi někdo něco smazal?! 😁

P.S. Co ti chybí???