Lucijej

Nevíte, proč mi nefungujelevé tlačítko na touchpadu?

Už to trvá nějakou dobu. Nejdříve to začalo tím, že levé tlačítko bylo přecitlivělé a všechno mi označovalo a přetahovalo a to se střídalo se stavy nereagováním na nic. Takhle to zlobilo vždycky tak 1 – 2 dny, a pak se to samo srovnalo, takhle se to několikrát opakovalo. Ale teď už několik dní v kuse nereaguje. Pravé tlačítko a rollování funguje.
Není možné, že je to mechanická chyba způsobená třeba zanešením klávesnice prachem nebo něco takového? Hledala jsem na netu a akorát jsem narazila na obdobný problém s pravým tlačítkem, kde doporučovali přeinstalovat ovladače, ale to se mi moc nezdá…
Jak to vidíte vy?
Doplňuji:
Noťas mám cca 2 roky, tlačítka jsou mechanická.

Nejlepší odpověď
jpau

Jestli je to ovladačem zjistíš poměrně snadno. Zatím každý notebook co jsem viděl bral jako kliknutí levým tlačítkem i klepnutí do plochy touchpadu. Takže bych zkusil toto. Pokud to funguje, ovladač je pravděpodobně OK.

Teď k samotnému tlačítku. Pokud bylo citlivé a nyní již nefunguje, tak spíš než k zanesení bych se přikláněl k promáčknutí (opotřebení) tlačítka což je asi neřešitelný problém (samozřejmě jsem to neviděl, nemusím mít pravdu).

Další možnost je ta, že není problém v touchpadu ale k jeho připojení k desce, kam se obvykle chytá takovou kšandou vyrobenou z folie. Občas se stane (velmi časté přenášení, nešetrné zacházení), že se kšanda povolí z patice na desce a jeden dva kontakty pak neplní svoji funkci. Pak stačí kšandu zasunout zpět a vše funguje jak má (toto se mi jednou stalo na notebooku DELL).

No a poslední co mě napadá je, že jsi nám zatajila vylitou limonádu do klávesnice (popř. se přítel neuhlídal u porna) a tlačítko se prostě a jednoduše po zaschnutí tekutiny (a napadání prachu) přilepilo… Pak je opět vhodné tlačítko rozebrat, vyšistit a může se vesele pokračovat.

Další odpovědi
anonym

A jak dlouho máte notebook?

Tlačítka na Touchpadu jsou mechanická či doteková?

bolak

to tě bůh trestá za to jak se ke mně chováš…

:))

Lucijej

Já se k tobě chovám? Nepovídej…