Zlatý

Nevíte, odkud pochází spojení, že se knoflíky občas zapnou "šejdrem", jinak také "na žida"?

Má tento způsob zapínání knofliků u židů nějaký význam? Proč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když je něco špatně, nakřivo, ať už ve skutečnosti, nebo ve světě lidských (jen zdánlivě jen abstraktních) emocí, je to prostě šejdrem. Linka malíře pokojů, nerovná laťka, obrubník co „nezařezává“, špatně vytištěná titulní stránka nové knihy, nebo snažení některých politiků. Někdy se prostě věci nedaří, a smůla se takzvaně lepí na paty, jindy je šejdrem poznamenaná činnost počátkem celé řady dalších průšvihů. (Net)
---------
"Na žida" - pátral,nevypátral.
I když význam je jasný.
Určitě to nevzniklo z obdivu,je to jasný despekt.
"Máš to na rusa" - to neexistuje,i když.....

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

Zajimave - tomuhle se taky rika "na zida"? To je podruhe, co to slysim v tomto tydnu - a nikdy predtim jsem to neslysel. Kdyz jsem s tetou podlepoval jednu hru a ujela mi izolepa (po zalepeni byla zkrabacena), teta take rekla, ze to mam "na zida". Ohledne zidu jsem trosku precitlively, zajimam se o druhou svetovou valku a myslel jsem, ze je to brano ve vyznamu, ze "zide jsou krivaci" a nelibilo se mi to. Evidentne jsem si to myslel spatne - pokud ma tento zpusob zapinani knofliku u zidu nejaky konkretni vyznam a toto je odvozenina z daneho vyznamu, pak budu hrozne rad, kdyz se to dozvim - diky za tuhle otazku! Dekuji casto, ale za tuhle obzvlast.

Pokročilý

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.