Sarrow

Nevíte o nějakém dokumentu, ve kterém by se člověk podíval na vyšetřování vraždy z první ruky?

Doplňuji:
Vím že v dnešní době je televize doslova zahlcená různými kriminálními seriály, ale radši bych se podíval na skutečné vyšetřování.

Označení „z první ruky“ asi nebude to správné, měl jsem na mysli spíš věrnou rekonstrukci zločinu a jeho vyšetřování s výpověďmi podílejících se policistů, detektivů, svědků a jiných expertů.

Nejlepší odpověď
led

Z nášho pohľadu takéto vyšetrovanie je strašná nuda. Pozostáva veľakrát z papierovania, prehrabávania sa v papieroch, dlhotrvajúceho laboratorneho výzkumu stôp a zase papierovania.
To, čo vidíte vo filmoch, ako som tu už veľakrát spomínala, je upravené podľa vkusu diváka, procesy trvajúce niekoľko dní, v CSI XX majú urobené behom minúty, behom polhodiny už poznajú vraha a idú si poň.
Realita je nepomerne pomalšia. Treba si uvedomiť, že fyzikálne zákony platia všade, teda okrem filmových režisérov, tí dokážu dokonca dostať do praveku digitálne hodinky a lietadlo a do súčasnosti živého Tyranosaura Rex.

ivzez

Zkuste na Forenzní vyšetřovatele na Prima ZOOM
(např. dnes od 18.55). K tomu, co Vás zajímá to
asi bude nejblíže.