Nevite o nejake moderatorske stredni v Praze, aneb neco podobneho?? Dekuji :))

Aktualne jsem na gymnaziu a v budoucnu bych chtela moderovat treba ve zpravach. Myslim ze na to mam predpoklady, ale porad jsem nenasla skolu, stredni skolu. Prosim kdybyste o tom neco vedeli, dejte vedet :((

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Střední po gymnásiu?
Tak to raději zkus vysokou a žurnalistiku. nebo nějakou nerckou a nebo třeba tě někde vezmou v soukromém rádiu když prokážeš super talent.

Další odpovědi:

Zlatý

Střední moderátorská neni v Praze, ale ani nikde jinde v republice.

Zlatý

Střední škola neexistuje. Po gymnáziu můžeš vystudovat žurnalistiku (já studovala na UK) nebo na univerzitě J.A.Komenského v Praze obor sociální a mediální komunikace. Dobrá je i psychologie. Jestli budeš hodně dobrá, lze tuto profesi začít dělat i bez VŠ, ale ne třeba v ČT nebo v ČRo, i jinde budeš ale časem tlačena k vysokoškolskému studiu. V soukromém rádiu můžeš moderovat nebo hlásit zprávy klidně i na střední škole. Pokud se chceš věnovat serióznímu zpravodajství, zapomeň na herectví - to jsou moderátoři zábavných pořadů, ale to je šílená řehole, ostré lokty a celkově drsný showbyznys, kde nejde ani tak o umění slova jako spíše o šaškárnu...

Zlatý

Podle mě k tomu nejblíže nějaká konzervatoř.

Stříbrný

Proč jsi na gymplu, když chceš jinou "střední"?

Dodělej ho a jdi na žurnalistiku, jak už psali.

A nebo zatím neodcházej a zkus udělat přijímačky na DAMU (Divadelní akademie muzických umění), není to přímo pro moderátorky, ale naučí tě tam velmi mnoho předpokladů, které se i moderátorce hodí. Pokud tě vezmou, tak přerušíš (ukončíš) studium na gymplu a přestoupíš. Akorát mám dojem, že přijímačky na DAMU jsou okolo listopadu, což teď nestíháš.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.