annas

Nevíte, o kom se tvrdí, že je jediným nesmrtelným živočichem na světě?

Jak je to s jeho nesmrtelností? Nemyslím Chucka Norrise.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nesmrtelný živočich, medúza

Medúza (Turritopsis nutricula) je jediným nesmrtelným živočichem, umí se z dospělosti vrátit do nezralého stádia polypu a znova opět začít dospívat. Tento druh medúzy se začal rychle množit a zaplavuje moře, z Karibiku se rozšiřuje do celého světa.
Zdroj a foto: http://aktual­ne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Další odpovědi
rynek878

Říká se „přemýšlíš o nesmrtelnosti chrousta“,tak třeba to bude on.
Doplňuji:
Vývoj do dospělosti trvá čtyři roky. Dospělci se objevují koncem dubna nebo v květnu a téměř okamžitě se páří. Po dvou týdnech dospělosti samičky začnou klást vajíčka, která zahrabávají 10–20 cm do země. Jedna samička může naklást až 80 vajíček. Larvy se začnou líhnout za 4–6 týdnů. Larvy (neboli ponravy) jsou aktivní pouze na jaře a v létě a v zimních měsících přezimují 20–100 cm pod povrchem. Žijí v zemi 4 roky (v chladnějším klimatu až 5 let), dokud nedorostou velikosti 4–5 cm, pak se na podzim zakuklí a na jaře vylézají opět dospělci.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Chrou­st_obecn%C3%BD

vagra

Medúzy obvykle zanikají po reprodukci, ale Turritopsis nutricula se dokáže z „dospělého“ stadia medúzy vrátit k „dětskému“. Teoreticky může tento cyklus opakovat donekonečna, a to dokáže tomuto organismu zajistit nesmrtelnost.Medúzy už dávno přitahují pozornost biologů a genetiků. Doufají, že s pomocí těchto živočichů dokážou odhalit tajemství procesu stárnutí. Teorie o „biologické nesmrtelnosti“ byla zahájena ještě v 19. stol. a koncem 90. let bylo experimentálně prokázáno, že tito tvorové, nezanikají z důvodu stárnutí.

Zdroj: http://www.cez-okno.net/clanok/poz­natky-vedy/jediny-nesmrtelny-tvor-na-zemi?page=1163&qu­icktabs_1=1

Terryle

Když ne Chuck, tak to bude chroust :) Asi byl těžko zlikvidovatelnej, ne? Ale to je zvláštní, to bych spíš přisuzovala švábům, když už…

anonym

Všichni máte určitě pravdu,ale Chuck.....marná sláva.