annas

Nevíte, o kolik stupňů se liší teplota Golfského proudu proti oceánu?

Odkud proudí?

Nejlepší odpověď
vagra

Golfský proud proudí od Mexického zálivu přes Atlantský oceán. Svou teplou vodou zmírňuje podnebí v severní Evropě. Ve své severní části je Golfský proud daleko teplejší než okolní vody. Mezi Faerskými ostrovy a Velkou Británií má například poměrně příjemnou teplotu 8 ° C, zatímco okolní voda pouze 0 ° C.
Zdrojem tepla je tropické slunce, jehož paprsky ohřívají střední Atlantik a proud toto teplo velmi efektivně přepravuje dál.
Podle nejnovějších odhadů odborníků by v případě, že toto „ústřední topení pro Evropu“ přestalo fungovat, klesla by teplota v severní části našeho kontinentu cca o 6 ° C.

Zdroj: http://www.co­olplaneta.com/2010/09­/otazky-ktore-vas-bavia-cast-4/