Nugetta

Nevíte, o který film se jedná? Poznáte jej podle popisu níže?

Ahoj, doufám, že mi pomůžete. Jako malá jsem viděla jeden animovaný film, myslela jsem, že byl od Disneyho, ale v databázi jsem ho nenašla. Bylo to asi o dvacetileté dívce, která byla ve skutečnosti ztracená královská dcera. Její babička se ji rozhodla najít
a vyhlásila soutěž, že kdo ji přivede, tak dostane peníze atd. Už si nepamatuji, jak k tomu došlo, ale jeden muž ji nějak našel a zavedl k té babičce. Po cestě ji učil tančit (pamatuji si scénu, jak jí nějaký instruktoř říká: „On vede tebe, ne ty jeho“ – děvče bylo zřejmě prudší povahy, nebo už nevím čím to bylo 🙂 ). Oba se do sebe časem zamilovali, i když on ji chtěl zpočátku jen využít, aby se dostal k penězům. Ve filmu také vystupuje čaroděj. Ten chce princeznu zabít, pamatuji si scénu, jak je ona ve spánku nějak očarovaná, chodí po palubě lodi a pak se málem vrhne do vln. Konec jsem neviděla, ale vím, že babička chtěla konkurz zrušit, byla otrávená ze všech podvodnic, které se jen chtěly stát královskými dědičkami.
Nedávno jsem si na ten film vzpomněla a moc bych si ho přála znovu vidět. Nebyl to takový ten klasický scénář typu: nevinná tichá dívka toužící po lásce – udatný muž – kýčovitý konec. Tady byla dívka bouřlivá, muž podvodník a jeho nepřítel nebyl jeho sok, ale zlý čaroděj, který byl ochoten pomocí halucinace zbavit života královskou princeznu 🙂
Nevíte někdo, o který film jde? Nebo neporadíte jiné místo, kde mám hledat?
Díky moc 🙂

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Dost mi to připomíná Anastázii, ale už je to hodně dávno, co jsem ten film viděla naposledy, takže můj tip je bez záruky 🙂

http://www.csfd­.cz/film/11859-anastazie/gale­rie/?type=1