lukas.zmizik

nevíte někdo prosím jak se používá psací pero – pružný psací hrot plus plastová násadka 3322 ?

jedná se o sestavu této násadky
http://www.ham­mond.ee/public/pro­duct/3322P01000­KS.JPG

a takovýto hrot
http://www.vyt­varnepotreby.com/i­mages/Perko%20Ge­neral.JPG

Nejprve jsem to musel kleštěma upravit aby to vůbec v té plastové násadce drželo a teď by mne zajímalo, jak na to dostat inkoust nebo spiše tuš, protože když to tam jenom namočím, napíšu s tím skoro půl písmenka a dál nic.
Doplňuji:
No já krom toho mám i jinačí násadky – kaligrafické. S těma to je podobné. A inkoust čínský – že prý kvalitní. Ten už z kalhot nevyperu. Čekal sem od toho teda víc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Normální namáčecí pero. Nejsem si jistý, jestli to půjde tuší. Na tuš se používá redispero. Musíš si halt opatřit správný inkoust na pera do kalamáře.
Doplňuji:
Inkoust na pera má větší povrchové napětí a udrží se větší kapka ve žlábku pera. Určitě s tím víc jak jedno slovo napíšeš, ale namáčet se musí !!
Tuž má zase hodně plnidla v sobě a vytváří se na peru zaschlý povlak.

Další odpovědi
hanulka11

Nezbývá než namáčet a namáčet – jsou různé druhy redisper i silnější ty pojmou více tuže na jedno namočení ,ale toto tenké ne. Pamutuji ve škole ,co jsme se s tím napeklovali.

anonym

Na psaní tuší se používala buď redispera nebo pera trubičková. (Z nostalgie někde jeden hrot schovávám.)
Když jsem takové pero chtěla najít na netu, tak mi to vyhodilo takové šikovné udělátko. Proč se vracet do socialistického středověku? Je to sice dražší záležitost než klasická špička, ale je nesrovnatelně „chytřejší“.

„Technické trubičkové pero Faber-Castell TG1-S 0,18“

Zkus si ho najít na netu. Já bych něčím takovým byla unešena.

mosoj

Jo a po namočení je třeba pero otřít o hranu skleničky ( dříve kalamáře).