david22

Nevíte někdo, proč sempři zadávání URL do prohlížeče v některých případech nepíše www a jindy ano?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

www se píše pokud se jedná o doménu II. řádu (napři www.seznam.cz)

pokud je to doména III řádu tak se www nepíše.

http://napove­da.seznam.cz

napoveda je řád 3.
seznam je řád 2.
cz je řád 1.

Další odpovědi
rodier

Spravne by ve vsech pripadech melo byt jedno jestli pisete www nebo ne, ale nektere hostingy jsou spatne nakonfigurovane a tak funguji pouze s www (ci naopak bez).
Ve skutecnosti je to jedno. Jde o prezitek z dob, kdy se planovalo, ze sluzby budou mit vlastni cast nazvu. Napriklad World Wide Web (stranky) budou www.domena.cz FTP (sluzba pro prenos souboru) ftp.domena.cz atp ale nikdo to nedodrzuje :)

anonym

To není pravda.