Agneta

Nevíte někdo, odkud z Čech pocházela manželka Ingvara Kamprada, majitele IKEA?

Kromě jeho babičky, pocházela údajně i jedna z jeho dvou manželek z Čech (krátká zmíňka včera v TV).

Nejlepší odpověď
annas

V žádném anglickém a švédském zdroji se neuvádí o tom, že mají manželky něco společného s Čechami. Ani podle jména to nevypadá. U Kerstin není místo narození uvedené.

  1. manželka Kerstin Wadling, Kamprad adoptoval jej ídceru Anniku.
  2. manželka Margaretha Kamprad-Stenner

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Ingvar_Kam­prad

Margaretha pocházela z Karlstad ve Värmland.
http://www.vf­.se/hela-livet/ingvar-kamprads-fru-margareta-dod

Agneta

Děkuji moc, ale jedna se narodila v Česku „do r. 1945“, a tak může mít v papírech něco jako „Německo“. Může být z Karlových Varů, Ústí „na dlaben“ (:DDD) – tak jsem tomu rozuměla jako dítě:DDD, nebo jiného německého města.

annas

Agneto, uvedla jsem jako narození Sudety, Německo, Rakousko., Švýcarsko.

V prezentaci je napsané – místo narození neznámé.

Zajímalo mně, ale opravdu nikde nic. I dlouho trvalo, než jsem našla rodiště druhé ženy.

U Kamprada je u prarodičů uvedené, že do Švédska emigrovali ze Sudet, dnes ČR.

Ještě mě napadlo, zda Karlstad nezaměnili za ©Karlsbad.