BaruPayne

Nevíte někdo, kolik se dožívá fenka bernského salašnického psa? Děkuji :)))

Nejlepší odpověď
anonym

Menší a trpasličí plemena psů se všeobecně dožívají vyššího věku, větší plemena se dožívají nižšího věku. Je samozřejmě rozdíl podle typu, protože krátkolebá plemena (buldočci atd.) patří ke plemenům, která se příliš vysokého věku nedožívají, ale např. pinčové, špicové atd.jsou plemena dlouhověká.
Bernský salašnický pes patří k plemenům poměrně zatíženém různými nemocemi a vrozenými vadami od nemocných kloubů, po srdeční příhody a potíží s játry , ledvibami atd. Prostě toto plemeno doplácí na vlnu popularity, která ho zasáhla a na množení bez průkazů původu, tedy chovu na zdravotně neprověřených jedincích.
Za běžných okolností by se zdravá fena berňáka mohla dožít cca deseti let, ale bohužel tomu tak mnohdy nebývá a odchází mnohem dříve,

Další odpovědi
Funna

u psů to není jak u lidí, že ženské žijí déle…průměr je 7–8 let…ale tohle je pro změnu jako u lidmi, některý se dožije až 10, některý zemře v pěti…

hanayka

Většinou to bývá tak 10 let 🙂