papája

Nevíte někdo,kolik asi má litrů zahradní bazén 3.66 × 0.76m ? Děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

Předpokládám, že bazen je kruhového tvaru.
Pak má objem 7 991 l.

Další odpovědi
chudst

Jeste potrebujeme vedet treti rozmer. Zname pravdepodobne sirku a hloubku. Delka je jaka? Pak vam presne rekneme, kolik se do nej vejde litru. (Nebo je to kulaty bazen o polomeru/prumeru? 3,66m a 0,76m je hloubka?)

=============
Chcete-li si to spocitat sama, pak si nejdrive prevedte metry na decimetry (1 dm3 = 1 litr). Takze 36,6dm×7.6dm. To si dosadte a vysledek vam pak vyjde v litrech. Samozrejme nepredpokladam, ze to budete mit plne po okraj, tak si z hloubky uberte dejme tomu 10–20cm.

Za predpokladu, ze je to valec, pak obsah se vypocita S=3,14r2v (kde r=polomer, v = hloubka).

Za predpokladu, ze je to kvadr, pak se obsah vypocita klasicky S=abc (kde a=sirka, b=delka, c=hloubka).

Ar

Udávana vodní kapacita je od 5377 do 5 621 litrů
http://www.zah­radkaplus.cz/ba­zeny/bazeny-s-piskovou-filtraci/produk­t/bestway-3,66-x-0,76-m-s-piskovou-filtraci/

http://www.zahrada-naradie.sk/ka­tegoria/bazeny-a-prislusenstvo/nad­zemne-bazeny/bazeny-tampa-okruhle/tampa-3-6-x-0-76-m-s-kartus-filtaciou/

vagra

V případě že jde o průměr a výšku bazénu, naplněný po okraj je jeho obsah něco přes 7995 litrů tj.zhruba necelých 8 metrů kubických.