Piitrs

Nevíte někdo, kde je v ČR nejdelší silniční rovinka?

Díky.

Myslím tím rovinku bez zatáček i bez kopců …

Nejlepší odpověď
annas

Snazší je najít informace o rovné silnici v cizině než u nás.

O rovných úsecích dálnic se hovořilo v souvislosti se zvýšením rychlosti, al jen obecně..

Uvádí se úseky mezi Teplicemi a Bílinou, z Jihlavy k dálnici D1, z Chomutova do Křimova či z Pardubic do Hradce Králové. Jde o čtyřproudé silnice s oddělením směrových pruhů.

http://www.par­lamentnilisty­.cz/politika/po­litici-volicum/Vosecky-SLK-Vyjadreni-k-projednavanym-zakonum-na-cervnovem-plenu-380326

Zkuste vyhledat v obrazcích, kde jsou mapky.

Další odpovědi
gecco

Rovinkou myslíš bez zatáček, bez kopců (´horizontů´) a nebo obé??
😉
Každopádně bych se poohlédl v Polabí, např. silnice 11 cca mezi Poděbrady a HK; nebo na jižní Moravě – napadá mne třeba D2 (Hustopeče – Lanžhot)…
😉
_____________­________________
Tak to bude spíše to Polabí…
😉

Emefej

Možná by bylo efektivnější se zeptat na nějakém motorkářském fóru.

jmhad

geco se podíval do mapy a nám zase odpověděl, sice na dvě věci, ale pobral body, – tyhle rádce miluji

gecco

Jezdím relativně často do Lanžhota (kamarádka) a do Sadské (koupadlo)…
😁
Miluju rejpaly…
___
BTW – proč je moje odpověď „na dvě věci“??? – pokud vím, je správná…
😛

Emefej

annas > úseky mezi Teplicemi a Bílinou (jezdím skoro denně už 6 let) nebo z Chomutova do Křimova (jezdím nejméně jednou týdně) mezi rovné rozhodně nepokládám. Je to pouze mé subjektivní hodnocení, zřejmě ten, kdo je jako rovné označil, tam má odježděno podstatně více než já.

annas

Ad Emefej
Převzala jsem informaci od „mocnějších“, takže nemohu k tomu víc dodat.

Emefej

je mi to jasné, výtka nesměřovala na Vás osobně 🙂