Vesmir27

Nevíte někdo kde je střed vesmíru?

Potřebuji to do školy.

Nejlepší odpověď
dudu

Galaktické jádro naší Galaxie se nachází ve vzdálenosti přibližně 7,6 kiloparseků od Země,ve směru k souhvězdí Střelce, ze kterého přichází nejsilnější radioemise. V centru Mléčné dráhy se nachází supermasivní černá díra.
Zdroj: Wikipedie
Vy se ovšem dotazujete na střed vesmíru a zde bohužel odpověď neznám. Předpokládám však, že jste již školák ve vyšším ročníku a proto Vás nezaskočí moje letité poznání a sice, že středem vesmíru je ženský klín.

Další odpovědi
M.

Jelikož není vesmír prozkoumán a nejspíš ani nikdy nebude, tak se to nedá určit.

mosoj

Tam kde vznikl velký třesk a to se ví !!

mosoj

Ví se kde je začátek a to je střed.
Střed vesmíru je bod kde vznikl veký třesk.
Pak nastala expanze vesmíru rovnoměrně na všechny strany. Takže je to střed té velké pomyslné koule. Jakým způsobem se to zjišťuje nevím ale určitě to lze zjistit.

Zajímavější je , že podle teorie, 10 min po velkém třesku byly hranice vesmíru již 6 000
světelných roků od středu. Nabízí se otázka jak je to možné když nic rychlejšího než světlo neznáme. A ten vesmír byl setsakramentsky rychlejší !!

Doplňuji:
Možná je to tím, že v tu dobu ještě světlo neexistoválo. To vzniklo až když začaly vznikat hvězdy ( tedy slunce).

radce

Střed vesmíru je pohyblivý, vždy je na tom místě, kde zrovna pobývá Chuck Norris…

registrovana

To se nedá určit, jelikož vesmír nebyl doposud zcela prozkoumám a pravděpodobně ani nebude, je-li nekonečný.

bolak

Střed vesmíru je pohyblivý, pohybuje se z budějovic do prahy a zase nazpátek. Pár dní už jsme ho tu ale neviděli.

tom004

Pro >vojta745<. Když se Ti otázka nelíbí, nemusíš reagovat. Zároveň se vyvaruješ toho být, byť v pomlčkách, sprostý.